Naziv: Pomoć roditeljima u vaspitanju – vaspitni stilovi

Prioritet: 4,9

Trajanje: 1 dan

Cena: 2.000 din.

Ciljna grupa: Vaspitač, učitelj, nastavnik, savetnik

Savremeno roditeljstvo se suočava sa brojnim izazovima, a nastavnici su stručna lica koja mogu da pomognu roditeljima da shvate i prevaziđu te izazove, od kojih se mnogi odražavaju na školu ili su u vezi sa njom. Zbog toga je važno da, kao dva stuba vaspitanja i obrazovanja, postavimo određene standarde i pomognemo roditeljima da razumeju svoju ulogu, otkriju i unaprede svoj vaspitni stil. Ovaj seminar će se baviti teorijskim znanjima i praktičnim tehnikama koje će nastavnici preneti roditeljima kako bi istovremeno olakšali roditeljstvo i nastavu.

Cilj je unapređenje profesionalnih kompetencija nastavnika za rad sa roditeljima, kroz razumevanje razvojnih problema, osnaživanje i podršku konkretnim predlozima. Nastavnik će posle odslušanog seminara znati sa kojim se osnovnim problemima sreću roditelji dece određenog uzrasta, zbog čega se ovi problemi pojavljuju i kako može da doprinese rešenju. Takođe će znati kako da roditeljima predoči sve ovo i pomogne im da prepoznaju svoj vaspitni stil i podignu nivo svoje roditeljske kompetencije i tako doprinesu boljim odnosima u porodici i boljem uspehu u školi.

[toggle title=“Teme:“]

– Značaj i principi saradnje nastavnika i roditelja;
– Uloga temperamenata u komunikaciji;
– Tipovi vaspitnih stilova u porodici;
– Konflikti i njihovo rešavanje;
– Konstruktivne komunikacije;
– Efikasno disciplinovanje i nadzor;
– Kontrola emotivnog reagovanja;
– Aktivno slušanje i JA poruke;
– Saradnja škole i porodice.