Naziv: Intelektualne veštine

Obrazovni oblik: dvodnevni seminar sa radionicama

Kompetencije: К2

Prioritet: 1

Trajanje: 2 dana

Cena: 4.000 din.

Ciljna grupa: Vaspitač, učitelj, nastavnik, stručni saradnik

Ovaj seminar je namenjen svima koji žele da poboljšaju svoje intelektualne veštine, odnosno
sposobnosti za kritičko mišljenje, analizu, sintezu i rešavanje problema. Ovo nam je važno zbog nas samih, ali i zato što smo u prilici da to praktično znanje razvijamo kod naših učenika.

To će im pružiti priliku da razvijaju svoje kognitivne sposobnosti, kreativnost i veštinu pamćenja. Dakle, intelektualne veštine uključuju učenje, razmatranje naučenog, kao i primenu tog znanja na šire kontekste.

Cilj seminara je da unapredi kompetencije nastavnika za učenje i podučavanje, tako što će pružiti nova znanja u vezi sa intelektualnim veštinama. Po završenom seminaru, nastavnik će znati kako mozak funkcioniše i kako se kognitivne veštine mogu unaprediti, a intelektualni potencijali ostvariti kroz određene tehnike i niz praktičnih vežbi koje će nastavnik moći da prikaže učenicima i tako doprinese njihovom lakšem i bržem usvajanju gradiva i veština.

[toggle title=“Teme:“]

• Intelektualne veštine;
  • Kako mozak „radi”;
  • Vizualizacija, imaginacija i asocijacija;
  • Kako da povećate brzinu čitanja;
  • Treniranje koncentracije;
  • Mape uma;
  • Tehnike efikasnog učenja;
  • Mnemoničke tehnike;
  • Praktična vežba;
  • Intelektualne veštine, samopouzdanje i uspeh.