Centar za razvoj karijere Instituta za moderno obrazovanje u sredu, 17. aprila 2019, organizovao je tribinu na temu „Uticaj digitalnih medija na mlade”. Tribina je namenjena svim zaposlenima u obrazovanju, mladima, ali i roditeljima koji se susreću sa izazovima uticaja savremenih medija na dečje ponašanje i razvoj. Predavači su bili dr Milanka Maljković, dr Milan Miljković i Vladimir Lelićanin.

U petak, 12. aprila 2019, Centar za stručno usavršavanje Instituta za moderno obrazovanje organizovao je za sve zaposlene u obrazovanju predavanje pod nazivom „Kako da domaći zadaci služe svrsi?”. Predavač je bio psiholog i školski savetnik u International School Savremenoj, Nikola Samac.

Centar za stručno usavršavanje Instituta za moderno obrazovanje, u saradnji sa Vikimedijom Srbije, organizovao je akreditovani seminar pod nazivom „Primena onlajn viki alata u nastavi i učenju”, koji se održao 13. aprila 2019. godine. Seminar je bio besplatno organizovan za članove Instituta za moderno obrazovanje i kolege iz prosvete koji su učestvovali u konkursu Instituta pod nazivom „Napišite komentar kako biste primenili Vikipediju u nastavi”.

U sredu, 10. aprila 2019, Institut za moderno obrazovanje ugostio je studentkinje IV godine andragogije sa Filozofskog fakulteta u Beogradu i doc. dr Bojana Ljujića, profesora na smeru Andragogija. Cilj posete je bio da se studentima na predmetu Andragogija slobodnog vremena istaknu obrazovni aspekti rada Instituta za moderno obrazovanje u domenu slobodnog vremena odraslih.

Savremena osnovna škola i gimnazija, u saradnji sa Institutom za moderno obrazovanje i timom saradnica „Roditeljstvo NOVOG DOBA”, održali su 6. i 7. aprila 2019. festival „Roditeljstvo NOVOG DOBA”. Prvi dan festivala bio je namenjen trudnicama, dok je drugi dan bio namenjen roditeljima predškolske dece.