Mreže regionalnih centara i centri za stručno usavršavanje, uz suorganizatorsku podršku Instituta za moderno obrazovanje, organizovali su četvrtu akreditovanu konferenciju za prosvetne radnike pod nazivom „Aktuelnosti u obrazovnom sistemu Republike Srbije 2”, koja je trajala od 14. do 16. oktobra, u Vrnjačkoj Banji.

International School Savremena i Institut za moderno obrazovanje bili su domaćini Međunarodnog sajma obrazovanja, organizovanog za savremene učenike, 11. oktobra, u velikom amfiteatru na IV spratu u Beograđanki.

U subotu, 12. oktobra 2019, organizovan je akreditovani seminar pod nazivom „Projektno orijentisana nastava”.

U četvrtak, 26. 9, organizovao je prvo predavanje iz ciklusa predstavljanja primera dobre prakse pod nazivom „Kako postati uspešan nastavnik i učenik”.

U subotu, 21. 9. 2019, Centar za stručno usvršavanje Instituta za moderno obrazovanje, u saradnji sa Vikimedijom Srbije, organizovao je seminar „Primena online viki alata u nastavi i učenju”.