Better education for a better world

20 Sep

6 načina da budete digitalni mentor svojoj deci »

Digitalno mentorstvo je strategija koju može da primeni svaki roditelj. Evo šta ona podrazumeva.

14 Sep

Davati ne znači gubiti »

I da se sto puta ponovo rodim, opet bih izabrao isti životni poziv: da budem kao bog ili profesor, drugo ne dolazi u obzir!

05 Sep

Nastavnici matematike prave od učenika pokvarene kalkulatore »

Dakle, deca se obučavaju da sprovode matematičke procedure, ono što računar i svaki bolji kalkulator radi mnogo bolje od bilo kog čoveka.

30 Aug

IKT i promena uloge nastavnika »

Nova uloga nastavnika bi stoga bila – pokazati učenicima neograničene mogućnosti istraživanja.

21 Aug

Da li je kreativnost nešto što se uči? »

Kreativnost se obično definiše kao stvaranje nečeg originalnog i korisnog.

16 Aug

Da li proširena realnost već menja način na koji radimo? »

Kako je 4. industrijska revolucija odavno počela, sada je pravo vreme da isplanirate kako da maksimalno iskoristite AR kako biste unapredili produktivnost i optimizovali postojeće radne procese.

14 Aug

11 najznačajnijih načina na koje je tehnologija promenila proces učenja »

Dete na aktivan način upoznaje svet i zato je istraživanje suština učenja. Jedino surfujući internetom deca imaju šansu da nešto otkrivaju.

07 Aug

Reforma planova i programa »

S učenicima treba razgovarati: o ljubavi, o praštanju, o prijateljstvu, o lepoti – o tome: kako živeti, a ne postideti se življenja.

31 Jul

Zašto vam je neophodno neformalno obrazovanje? »

Formalno obrazovanje koje se stiče na studijama je svakako potrebno, ali nedovoljno za kvalitetno i efikasno uklapanje u radnu sredinu koja vas očekuje nakon studija.

24 Jul

Epoha štrebera »

Studentima je jasno da je plagiranje pokušaj prevare za koju neće snositi posledice.