Veroučitelji upoznali prednosti upotrebe modernih tehnologija u obrazovanju

dav

Institut za moderno obrazovanje i TeachingAcademy organizovali su 22. aprila, u prostorijama kompanije LINK group, obuku za veroučitelje, koja je pokazala prednosti upotrebe modernih tehnologija u obrazovanju.

Savremene metode za bolju i interesantniju nastavu

Veroučitelji koji su prisustvovali obuci saznali su kako da učenicima prenose znanja kroz upotrebu različitih programa i aplikacija, i tako kod njih podstaknu želju za daljim usavršavanjem.

Učesnici seminara su naučili kako da uz pomoć platforme Kahoot! kreiraju zabavne i edukativne kvizove, kao i kako da na što bolji način iskoriste prednosti Google naloga.

Učenje kroz igru na obostrano zadovoljstvo

Učeći kako da kreiraju kvizove, polaznici seminara su se zabavljali i uživali u radu. Shvatili su da nastava veronauke može biti jako moderna, i seminar napustili uz pozitivne utiske i želju za novim saznanjima iz sfere savremenih tehnologija u obrazovanju.