17 Oct

• By elena.dragicevic
  • In Vesti
  • Comments Off

Osnovci oduševljeni modernom tehnologijom u nastavi

Učenici odeljenja IV-2 Osnovne škole „Banović Strahinja” posetili su u petak 6. oktobra Institut za moderno obrazovanje i upoznali se sa prednostima koje moderna tehnologija donosi nastavi.

Pored ostalog, videli su kako funkcionišu 3D štampač i 3D skener, razgovarali sa Alexom, Amazon Echo ličnim asistentom, upoznali UBTech Alpha 1S čovekolikog robota za učenje kroz igru, zavirili u virtualnu realnost uz pomoć VR naočara, a svoje znanje iz biologije pokazali takmičeći se u Kahoot! kvizu.

Osnovci su oduševljeni i obogaćeni novim znanjima napustili Institut, sa željom da ponovo dođu i otkriju svet budućnosti obrazovanja, koji je nadasve zabavan i koji pruža neograničene mogućnosti za kreativnost.