Interaktivna radionica „Budućnost počinje u učionici” za decu od 6 do 11 godina

U subotu, 20. jula od 11 do 14h, Osnovna škola „Savremena“ i Institut za moderno obrazovanje pozivaju vas i vaše mališane na interaktivnu radionicu pod nazivom „Budućnost počinje u učionici”. Ova zanimljiva radionica održaće se u prostorijama Savremene osnovne škole i gimnazije, u Palati Beograd, Masarikova 5 (ulaz iz Kralja Milana), III sprat.

Kroz bogat program koji smo pripremili, deca uzrasta od 6 do 11 godina imaće priliku da steknu znanja iz robotike i programiranja. Manifestacija je napravljena u okviru događaja Tesla dani 2019, Klastera puteva kulture, odnosno kulturno turističkoj ruti Puteva Tesle.

Da li ste znali da je zapravo Nikola Tesla prvi demonstrirao robotiku davne 1898. godine, mnogo pre nego što je Isak Asimov izmislio robota u svojoj literaturi?

U okviru Teslinih dana Savremena osnovna škola i Institut za moderno obrazovanje upoznaće vaše mališane sa zanimljivim robotima i setovima za njihovo programiranje i upravljanje, čije osnove je Tesla postavio.

Neki od robota kojima će učesnici radionice upravljati na Smart STEAM stolu su:

• MeeBot Kit – Pomoću ovog seta osnovci bez ikakvog alata sklapaju i dizajniraju robota. Nakon toga, koristeći već poznatu Swift platformu, programiraju ga da se kreće na različite načine.
  • Alpha Pro i Sphero SPRK + – Ovi roboti omogućavaju da deca uče programiranje u kodu i da dodatno razvijaju znanja iz nauke, tehnologije, inženjeringa i matematike.

BOGATA AGENDA ZA MALIŠANE
Upoznajte se sa raznim IT oblastima kroz:

• programiranje u Code.org za usvajanje osnovnih koncepata programiranja;
  • uređaj OSMO za razvoj algoritamskog načina razmišljanja;
  • upravljanje robotima (Alpha 1S Humanoid Robot, Sphero SPRK+ i Sphero mini);
  • interaktivni TV i onlajn-kviz – Kahoot;
  • VR prezentacija o Tesli.

Ulaz je besplatan, samo je potrebno da se prijavite zbog ograničenog broja mesta za učesnike.