25 Aug

• By Nikola Oluic
  • In Vesti
  • Comments Off

IMO nastavlja sa redovnom letnjom obukom zaposlenih u obrazovanju

Institut za moderno obrazovanje nastavio je sa organizovanjem internih seminara u okviru redovne letnje obuke zaposlenih u obrazovnim institucijama kompanije LINK group. U utorak, 22. avgusta, u prostorijama ITHS-a održana je obuka za profesore ove škole na temu „Građenje autoriteta i kompetencija nastavnika”.

Jednodnevni seminar „Građenje autoriteta i kompetencija nastavnika” vodili su dr Goran Vilotijević, pedagog, koji predaje na Visokoj školi za obrazovanje vaspitača i ima višegodišnje iskustvo u unapređivanju obrazovanja i uvođenju inovacija u nastavi, kao i pedagog, geštalt savetnik i psihoterapeut Marija Milenković.

Ova obuka omogućila je svim učesnicima da obnove svoja dosadašnja znanja i istraže nove načine stvaranja i održavanja autoriteta. Kroz pomenutu obuku profesori su se upoznali sa raznim tehnikama građenja autoriteta, dok su im diskusija i primeri iz sopstvene prakse pomogli da sagledaju različite aspekte sopstvenog rada i dodatno se profesionalno usavrše.