Upotreba filma u nastavi ima umetnički karakter, ali nastaje uz zabavu, dok mu je primarni i osnovni cilj edukativnog karaktera.

U Srbiji je pitanje obrazovanja odraslih pokrenuto 2001. godine sa dokumentom koji je izradio Tim za obrazovanje odraslih i doživotno obrazovanje pod nazivom „Strateški pravci razvoja obrazovanja odraslih”.

Mali procenat učenika ima veštine i znanja koja su potrebna za rešavanje relativno teških problemskih zadataka koji zahtevaju praktičnu primenu znanja iz različitih nastavnih predmeta.

Ono što nastavi u školama nedostaje jesu aktivnosti koje angažuju učenike na više načina i odgovaraju njihovim sposobnostima, afinitetima, kao i stilovima učenja, razvijajući celovite i svestrane ličnosti.

U ovom članku neće se pričati o tome kako nametnuti nekome autoritet, već koja je moguća posledica nametnutog autoriteta.