Akreditovan seminar Savremeni modeli komunikacije u nastavi“

Mesto: Institut za moderno obrazovanje, Palata Beograd (ulaz iz Kralja Milana)
Predavač: Biljana Ćirić
Obrazovni oblik: Jednodnevni seminar
Razvoj kompetencije: K4
Broj bodova: 8
Sertifikat: Zavod za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja
Cena: 5.300,00 RSD za prijave do 31.5. cena je 3.000,00 RSD>/strong>
Kome je namenjen: Vaspitači, učitelji, nastavnici, stručni saradnici, direktori / pomoćnici direktora

Prijavite se za ucesce >>

Šta ćete naučiti na seminaru?

Na seminaru “Savremeni modeli komunikacije u nastavi” saznaćete koja su to objedinjuje jezička i psihološka znanja koja su neophodna za poznavanje savremenih modela komunikacije, kao i za uspešnu realizaciju nastavnog procesa. Po završetku obuke očekuje se da ćete znati kako da isplanirate i realizujete nastavu primenjujući modele savremene komunikacije u učionici, kao i da ćete biti dovoljno motivisani i ohrabreni za to.

Cilj ovog seminara je da naučite kako da pravilno delujete u određenim situacijama. Takođe, budući da je naglasak na učeniku kao centralnoj figuri nastavnog procesa, cilj je razvijanje jezika nastave koji je obogaćen razvijanjem mišljenja i stavljanjem učenika u centar nastavnog procesa kao aktivnog učesnika a ne kao pasivnog primaoca informacija.

Teme koje će biti zastupljene:

• Teorija komunikacije
  • Aktivno slušanje
  • Prepoznavanje i rešavanje problema iz područja odnosa učenik–nastavnik
  • Asertivna komunikacija u učionici
  • Jezik nastave – jezik mišljenja
  • Izrada plana časa

Šta dobijate?

• Sertifikat Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja
  • 8 bodova obaveznog stručnog usavršavanja
  • Razvoj kompetencije K4
  • Jednodnevni seminar u moderno opremljenim prostorijama
  • Odlične komunikacijske sposobnosti
  • Umeće izgradnje kvalitetnih odnosa sa učenicima, roditeljima i saradnicima
  • Razvijanje asertivnosti i empatije u komunikaciji
  • Korišćenje i razumevanje podjednako verbalne i neverbalne komunikacije
  • Networking sa kolegama
  • Ketering i WiFi

O predavaču: Biljana Ćirić

Biljana Ćirić je doktorirala na Filozofskom fakultetu u Nišu, gde je držala vežbe iz Književnosti od renesanse do racionalizma. Radila je i na Velikotrnovskom univerzitetu, gde je predavala srpski jezik. Uže oblasti njenog istraživanja su teorija kulture i komunikologija. Učestvovala je na velikom broju naučnih skupova međunarodnog karaktera i autor je brojnih naučnih radova. Trenutno radi u Institutu za moderno obrazovanje u Beogradu.

O predavaču: Marija Milenković

Marija Milenković je MA pedagog, psihoterapeut, trener i menadžer Instituta za moderno obrazovanje. Doktorand je na Menadžmentu ljudskih resursa na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Bogato iskustvo u radu sa decom, mladima i profesorima stekla je u obrazovnim ustanovama i u radu na projektima, kroz seminare, radionice, kao i u individualnom savetodavnom radu kroz psihoterapijski pristup u savetovalištu „Krug”, čiji je osnivač i direktor.

Kako da se prijavite?

Da biste prisustvovali seminaru, potrebno je da što pre popunite prijavu i obezbedite svoje mesto. Cena seminara je 5.300,00 RSD ali ukoliko se prijavite do 31. maja imaćete priliku da prisustvujete seminaru za samo 3.000,00 RSD.

PRIJAVITE SE.

Ukoliko imate dodatnih pitanja u vezi sa predstojećim seminarima, možete nam se obratiti putem mejla office@institut.edu.rs ili pozivom na broj +381 11 4011 240.