„Google Classroom”

Centar za obrazovnu tehnologiju Instituta za moderno obrazovanje je 21. februara 2019. organizovao za nastavnike Srednje škole za informacione tehnologije, Beograd obuku za rad sa obrazovnim IT aplikacijama pod nazivom „Google Classroom”. Predavač je bio MSc Saša Ivakić, profesor računarstva i informatike u Savremenoj gimnaziji i koordinator Centra za obrazovnu tehnologiju Instituta za moderno obrazovanje.

„Teaching as a public speech”

U četvrtak, 21. februara 2019, Centar za stručno usavršavanje pri Institutu za moderno obrazovanje organizovao je predavanje za nastavnike International School Savremene pod nazivom „Teaching as a public speech”. Predavač je bila dr Gordana Bekčić Pješčić, stručnjak u oblasti američkih studija, rodnih studija i studija kulture. Trenutno radi kao samostalni konsultant za odnose s javnošću i komunikaciju.